KAR DÜNYASI

Hakkında

Monte Baia

Teknik Kadro

EĞİTİMLER

Kayak Dersleri

Snowboard Dersleri

Foto Galeri

HİZMETLER

Kayak Odası

Kayak Mağazası

Butik Market

TEKNİK KADRO

Kar Dünyası Kayak ve Snowboard Okulu eğitimci kadrosu;

Mesleki bilgilerini sürekli yenileyen, öğrencilerimizin mevcut seviyesinin geliştirilip bir üst seviyeye çıkabilmesini amaçlayan, bununla birlikte sakatlanma ve yaralanma olasılıklarını en aza indirecek tedbirleri alarak ders yapmayı amaçlayan bir anlayışa sahiptir. Genç olmasının yanında yüksek tecrübeye sahip olan öğretici kadromuz: Geçmişte Milli Takım sporcusu olarak yarışmış, antrenörlük yapmış, üniversitelerin kayak ihtisas bölümlerinden mezun olmuş öğreticilerden oluşmaktadır. Öğretici kadromuzun kayak ve snowboard belgeleri Türkiye Kayak Federasyonu tarafından onaylıdır.

Bahattin TOPAL

1942 yılında Erzurum’da doğdum. 12 yaşından itibaren kayak sporunun içindeyim, uzun yıllar Türkiye Kayak Şampiyonu oldum ve milli takım sporculuğu yaptım. Kayak öğretmeni olduktan sonra Türkiye Kayak Öğretmenleri Derneği ve Türkiye Kayak Federasyonu’nda yıllarca yöneticilik, milli takım anrenörlüğü, teknik kurul üyeliği yaptım. Sağlığım müsait olduğu sürece bu spordan kopmayı düşünmüyorum.

Kenan TOPAL

1966 Erzurum doğumluyum. Kayak hayatım 3 yaşında Uludağ da başladı. İlkokul yılllarından itibaren yarışçılık, milli takım sporculuğu derken 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldum. 1997 yılından itibaren Kayak Eğitmenliği yapıyorum.

Benan SARI

Milli kayakçı ve antrenör olan babamın ilk çocuğu olarak 1963 yılında Erzurum’da doğdum. 1971 yılında Uludağ Kayak Kulübünde kayağa başladım. 19 yıl sporculuk hayatımda birçok derecelerim var. Milli Takımda yarıştım ve 1982 yılında Türk Kayak Federasyonunun açtığı kursta kurs ikincisi olarak Kayak Öğretmeni oldum. Uzun yıllardır bu mesleği severek yapmaktayım.

Canan ÖNEM

1964 Erzurum doğumluyum Bursa’da yaşıyorum. Yürümeye başlamamla kayak yapmam beraber oldu, kayakta milli oldum, antrenörlük yaptım daha sonra da öğretmen oldum. Ailecek kayakçıyız. Eşim kayak öğretmeni oğlum da Snowbord Milli Takımı’nda Üniversite Olimpiyatları’na katılıyor. Sağlıgım el verdikçe bu sporu yapmak istiyorum.

A. Beklan ÖNEM

1964 Bursa doğumluyum öğrenimimi Bursa’da tamamladım. Halen Bursa’da oturmaktayım. Evliyim bir oğlum var. Biz ailecek kar tutkunuyuz. Çoğu kimse soğuk havayı sevmez biz tam tersi sıcaklığı sevmiyoruz. Eşim kayak öğretmeni, milli sporcu oğlum da Snowbord yapıyor Ünüversite Kış Olimpiyatları’na katılıyor. Sağlığımız izin verdikçe bu sporu allahın izniyle yapacagız.

Serkan SOYAK

1976 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdum. İlk orta ve lise tahsilimi Sarıkamış’ta tamamladım. 1986 yılında kayak sporuna başladım. Birçok kez Türkiye şampiyonlukları kazandım. Yıllarca Milli Takımda sporcu olarak görev aldım. Bursa ilinde birçok kulüpte antrenörlük yaptım. 2006 yılında kayak öğretmeni oldum ve halen bu göreve devam etmekteyim.

Cüneyt İNAÇ

1976 yılında Kars-Sarıkamış’ta doğdum. 1984 yılında kayak sporuna başladım defalarca Türkiye şampiyonlukları kazandım. Birçok kez Milli Takım formasını giydim. 1987 yılı itibariyle milli takıma seçildim. Milli takım serüvenim 2002 yılına kadar başarıyla devam etti. 2003 yılından 2006 yılına kadar Milli Takım antrenörlüğü yaptım. 1999 yılında beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünü bitirdim. 2006 yılında kayak öğretmeni oldum, halen devam etmekteyim.

Levent YILDIRIM

1960 Erzincan doğumluyum. Kayak hayatım Uludağ’da başladı. İlkokul yıllarından itibaren yarışçılık beni Milli Takım sporculuğuna ardından da Viyana Üniversitesi Spor Bölümü’ne kadar götürdü. 1990 yılında Viyana Üniversitesi Yüksek Ekonomi Bölümü’nden mezun oldum. 1985 yılından beri Kayak eğitmenliği yapıyorum.

Hakan BALİ

1968 Bursa doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Bursa’da tamamladım. 1989 yılında U.Ü. Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Kayak İhtisas Dalı’ndan mezun oldum. Öğrencilik hayatım boyunca Bursa Bölgesi Kayak Takımı’nda yarışçılık yaptım. 2007 ve 2008 yıllarında Okul Sporları Federasyonu’nda Kayak Milli Takım Antrenörlüğü yaptım. 2016 yılında “Ortaöğretim Spor Lisesi Bireysel Sporlar Kayak Ders Kitabı’nı” yazdım. Halen Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Kayak Öğretmenliği yapmaktayım.

İbrahim YILDIRIM

1990 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdum. 2001 yılında amatör olarak Kayak sporuna başladım. 2005 yılında milli takıma seçilerek profesyonel düzeyde sporculuk kariyerime başladım. Birçok kez Türkiye Şampiyonu oldum. 2005-2015 yılları arasında 80 defa milli sporcu olarak ülkemi uluslararası yarışmalarda olimpik kadroda temsil ettim ve birçok dereceye imza attım. Sporculuk kariyerimden sonra 2013 yılında üniversite eğitimimin bitmesi ile birlikte 2016-2021 yıllarında Milli takım antrenörü olarak hizmet vermeye devam ettim ve çalıştırdığım takımlar ile birlikte ülkeme 200’ün üzerinde madalya kazandırdım.

Mustafa İNCİ

1993 tarihinde Kayseri/ Melikgazi ilçesinde doğdum Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik bölümü mezunuyum. 4 yaşından beri kayak yapıyorum. 10 kez Türkiye şampiyonu oldum. 30 kez ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil ettim. 2016-2017 yıllarında Milli takım antrenörlüğü yaptım. 2021 yılında Kayak ve Snowboard öğretmeni oldum.

Şükrü USTA

1991 yılında Kayseri / Melikgazi ilçesinde doğdum Atatürk Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksek okulu Antenörlük bölümü mezunuyum. 5 yaşından beri kayak sporu yapıyorum Bir çok kez Türkiye şampiyonu oldum ve uluslararası müsabakalarda  25 defa ülkemi temsil ettim. Sporculuk kariyerimden sonra ulusal ve uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak görev yaptım. 2021 yılında kayak ve snowboard öğretmeni oldum.

Emin ONUKTAV

1965 Sarıkamış doğumluyum. Lise mezunu olup Kayak ve Snowboard öğreticiliği yapmaktayım. Kayak hayatım 3 yaşımda Sarıkamışta başladı, eğitmenliğe başlangıcım ise 1996 yılında oldu. 2009 yılında Snowboard eğitmenliğini birincilikle bitirdim. Kayak ve Snowboard eğitmenliğini severek sürdürüyorum.

Nejat ATİLLA

1989 kars Sarıkamış doğumlu 1998 yılında Kars sarıkamış ta kayak sporuna başlayıp birçok yarışlara katılarak madalyalar almıştır sporculuk kariyerine 2015 yılında kayak antrenörü olarak kayak eğitimi vermeye başlamış 2022 yılında kayak öğretmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.